Život s penězi, aneb chytré dítě v realitě – 4. a 5. třídy, ZŠ a MŠ Prosenice (vč. videí)

autor: | 06.09.2021 | Život s penězi v kostce pro žáky ZŠ

V říjnu 2020 jsme navštívili ZŠ a MŠ Prosenice, kde jsme měli možnost uskutečnit 2 workshopy pro žáky.

Ve workshopu pro  4. a 5. třídy jsme žákům  odhalili vývoj finančního systému od barterového obchodu až po dnešní peníze a platební styk. Proběhlo krátké představení bankovního systému, ochranných prvků na penězích, platebních karet a jejich ochranných prvků.

Nechybělo ani závěrečné shrnutí formou kvízu s odměnou a předání účastnického listu každé třídě.

Žáci tento workshop hodnotili velmi pozitivně, uvítali by ho delší. Několikrát také uvedli, že jim to přišlo zajímavé a že si zapamatovali ochranné prvky bankovek i platebních karet.

Videoklip skupiny žáků 4. a 5. třídy zde:

Pro více informací o této službě najdete zde:
https://clientela.cz/zivot-s-penezi-v-kostce-pro-deti/

logo Clientela

Autor: Clientela z.s.

Naším hlavním cílem pomoci člověku v nouzi v oblasti financí. Běžný občan se velmi těžko orientuje na trhu financí. Je to náročné. Dnes už totiž neplatí, že je na trhu jedna banka a jedna pojišťovna a všichni mají stejné možnosti. Trh se rozšířil. A my se snažíme být Ti, co Vám pomohou s orientací, výběrem i realizací. A pro ty co chtějí, jsme jejich průvodcem i nadále.
Život s penězi, aneb chytré dítě v realitě – 1., 2. a 3. třídy, ZŠ a MŠ Prosenice (vč. videí)

Život s penězi, aneb chytré dítě v realitě – 1., 2. a 3. třídy, ZŠ a MŠ Prosenice (vč. videí)

S žáky 1., 2. a 3. tříd sme probírali koloběh peněz v domácnosti – kde se berou peníze, jaké jsou rozdíly mezi povoláními. Učili jsme se za ně nakupovat a zjistili jsme, že během nákupu můžeme potkat různé nástrahy ať už pozitivní, že získáme neočekávaně peníze navíc, tak i negativní, že musíme zaplatit za něco s čím jsme nepočítali. Nakonec však skupinky nakoupily vše potřebné a dorazily zpátky domů.

číst více
Život s penězi, aneb chytré dítě v realitě – 1. třídy, Kameňačky Brno (vč. videí)

Život s penězi, aneb chytré dítě v realitě – 1. třídy, Kameňačky Brno (vč. videí)

S prvňáčky jsme probírali principy vydělávání peněz. Během dvou vyučovacích hodin, se žáci učili a na vlastní kůži si zkoušeli jak náročné je vykonávat jednotlivá povolání, která přinášejí do rozpočtu domácnosti peníze. Jejich úkolem bylo dle vylosovaného seznamu nakoupit ingredience. Peníze si však museli „vydělat“ výkonem jednotlivých povolání.

číst více